Zarobki w pakiecie z zabawą

instruktor narciarstwaJeśli sporty śnieżne takie jak snowboard czy jazda na nartach są Twoją mocną stroną możesz to bardzo atrakcyjnie spożytkować. Wystarczy, że zrobisz kurs instruktora narciarskiego. Wiele wytrwałości Podchodząc do takiego kursu musisz być przygotowany na wiele godzin zarówno zajęć teoretycznych, czyli na śniegu jak i praktycznych, czyli zajęć w salach wykładowych. Trzeba jednak mieć cierpliwość, ponieważ ten wkład się opłaca. Czeka Cię także udział w zawodach, w których musisz popisać się odpowiednim czasem oraz umiejętnościami, aby otrzymać legitymację i odznakę. Będziesz miał także uprawnienia do prowadzenia szkółek jeździeckich w Polsce i za granicą. Wiele uczniów także podejmuje się tego przedsięwzięcia, aby zarobić trochę pieniędzy. Ponieważ jako praca może to być bardzo ciekawy sposób zarabiania pieniędzy, co więcej sam możesz zdecydować czy chcesz zarabiać, jako instruktor- jest to ok. 50 zł. za godzinę czy jako pomocnik instruktora- wtedy już kwoty są mniejsze.

Możesz także znacznie powiększyć swoje zarobki, jeśli założysz własny biznes taki jak pensjonat czy wyciąg narciarski. Właściwy dobór szkoły Aby zrobić taki kurs musisz koniecznie znaleźć placówkę z licencją. Masz możliwość zrobienia dwóch takich licencji: A+B oraz A. Wydaje je Polski Związek Narciarski. Takich szkół mamy, około 40 więc można pomarudzić przy wyborze odpowiedniej. Mając już 12 lat (do 15) możesz zawalczyć o tytuł demonstratora szkolnego Polskiego Związku narciarskiego. Szkolenie trwa tydzień i obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne a kończy się egzaminem.

Jeśli uczeń zda go pozytywnie dostaje legitymacje oraz odznakę. Krok do kwalifikacji Za kursy kwalifikacyjne możesz brać się mając już 16 lat. Trwają one zazwyczaj tydzień, ale trzeba jednak podstawowe rzeczy o nartach wiedzieć. Cena takiego kursu waha się w granicach 300-400 złotych. Obowiązuje nie tylko jazda terenowa czy ewolucje kątowe, ale także teoretyczne wykłady. Jednak, jeśli weźmiemy pod uwagę kadrę doświadczonych nauczycieli jazdy, z którymi ma się styczność to cena wydaje się nie grać roli. Aby stać się instruktorem trzeba jeszcze zdobyć dwa wpisy do indeksu poprzez zaliczenie egzaminów wewnątrzszkolnych oraz uczestnictwo w zawodach regionalnych, na których trzeba zdobyć minimum 6 punktów a 10. Zawody nadzoruje Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa.